REKLAMA

poniedziałek, 16 marca 2015

RECENZJA - Lego Ninjago nr 5

Lego Ninjago - Masters of Spinjitzu nr 5

Zimny jak głaz
Greg Farshtey, Jolyon Yates
wyd. Media Service Zawada
cena: 7,99 zł

W sprzedaży dostępny jest piąty numer komiksu Lego Ninjago - Masters of Spinjitzu. Bardziej ogólnie pisaliśmy już o tej serii na naszej stronie -KLIK! - więc tym razem skupimy się na najnowszej części zatytułowanej Zimny jak głaz.

Treść komiksu wypełnia opowieść Sensei Wu, która jest swoistą lekcją dla młodszych Mistrzów Spinjitzu. Kolejne potyczki z największymi wrogami Mistrza Mistrzów dają odpowiedź, dlaczego Jay, Cole, Zane i Kai nie są w stanie sprostać antycznym Wojownikom Kamienia i wracają pokonani do swego nauczyciela.60 stron komiksu wypełnione jest (niestety dość płytkimi i kiepskimi) gagami i pomysłami, ale może czasami powinniśmy jednak przymknąć oko i pozwolić pośmiać się naszym dzieciom z niezbyt wyszukanych dowcipów (wszak nasi dziadkowie zaśmiewali się z gagów o skórce od banana). Należy docenić też fakt, że całość opowieści niesie jakiś ważniejszy przekaz i puentę.

Fanom świata Lego komiks powinien się spodobać. Sam nie podsuwałbym dziecku tego tytułu jako znakomitej, kształcącej lektury. Ale nie widzę też powodów, dla których powinniśmy ją odradzać, tym bardziej jeśli nasza pociecha jest miłośnikiem Lego. Komiks Ninjago - Masters of Spinjitzu może być fajną okazją na poszerzenie znanego już świata Lego i poznania nowego medium, jakim jest komiks.

Choć historia przedstawiona w Zminy jak głaz opiera się na walkach, bitwach, akcji i pojedynkach nie obawiałbym się, że ktoś uzna ją za zbyt brutalną. Wszystko ukazane jest bez krwi i w sposób, do którego przyzwyczaiły nas już produkcje spod szyldu Lego.

Na pewno  piąta część Ninjago ma dobry cliffhanger, czyli zakończenie zawieszające akcję w najbardziej emocjonującym i ciekawym momencie. Zakończenie, które zachęca do sięgnięcia po kolejny numer serii - Widmo zagłady w kioskach w kwietniu. 

Tymczasem możecie skompletować pięć pierwszych zeszytów komiksu, korzystając z wysyłkowej oferty księgarni KsiazeczkiBajeczki -> KLIK! lub wypatrując w salonikach prasowych specjalnych zestawów (np. cz. 1 i 2 razem) w promocyjnych cenach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz