REKLAMA

środa, 11 marca 2015

RECENZJA - Pędzące jeże

PĘDZĄCE JEŻE

Ilość graczy: 3-5
Wiek graczy: 6-106
Wydawnictwo: Egmont Polska
Cena: 64,90 zł

Pędzące jeże to gra powstała niejako w odpowiedzi na popularność wcześniejszej produkcji wydawnictwa Egmont, czyli Pędzących żółwi. Zasady i graficzny wygląd obu planszówek są podobne - w obu przypadkach należy jak najszybciej dotrzeć do mety (choć ten fakt nie zapewnia zwycięstwa). Jednak w Pędzących jeżach w rozgrywce nastąpiły znaczące zmiany i nowa zabawa nie będzie wtórną rozrywką dla miłośników ścigających się żółwi.


Gra opiera się na stosunkowo prostych zasadach i niewielu gadżetach. Otrzymujemy właściwie tylko karty (55 sztuk), wyznaczające 1 lub 2-polowy ruch. Dodatkowo drewniane pionki oraz żetony, które ułatwią nam liczenie punktacji - bez obu tych elementów śmiało możnaby było sobie poradzić. Mimo tak niewielu elementów, Pędzące żółwie mogą zapewnić ciekawą, emocjonującą do końca rozgrywkę. 

Losowy początek gry, opierający się na przypadkowym doborze kart nie jest determinujący. Przebieg gry w znacznie większym stopniu zależy od naszej taktyki, umiejętności przewidywania, liczenia i pomysłu na wykorzystanie otrzymanych kart (tym bardziej, że ilość rozdań odpowiada ilościom graczy). Czasami bardziej opłaca się przyspieszyć podróż innego gracza i umożliwić mu szybsze wejście na metę (co z kolei może pokrzyżować jego strategię). Aby dobrze zaplanować swoje ruchy, warto uważnie przyglądać się kolejnym wykładanym kartom innych graczy, wziąć pod uwagę jak zachowywali się w poprzednich rundach i ile punktów udało im się wcześniej zdobyć.


Wszystko to sprawia, że Pędzące jeże mogą być fajną rodzinną lub towarzyską rozrywką. Przygotowania do gry są szybkie, natomiast sama rozgrywka trwa około 30 minut.

Szkoda, że w zestawie zabrakło piątej figurki jeża (skoro gra dedykowana jest dla 3-5 graczy). Jest to mały zgrzyt, który wydawca może nadrobić w kolejnych wydaniach planszówki.

Polecam.

Pędzące jeże możecie kupić w wysyłkowym sklepie wyd. Egmont - KLIK! - rabat 10%!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz