REKLAMA

czwartek, 21 sierpnia 2014

RECENZJA - LEGO NINJAGO nr 1 i 2

LEGO NINJAGO: Masters of Spinjitzu! nr 1 i 2
miesięcznik
wyd. Media Service Zawada
cena: 7,99 zł (za numer)

Oto nowa odsłona Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu! Tytuł znany dotychczas z animowanego serialu doczekał się właśnie swojego komiksowego odpowiednika w polskiej edycji.


Wyprodukowany w Danii serial animowany, powstał na bazie klocków LEGO i miał swą światową premierę 11 stycznia 2012 roku na amerykańskim Cartoon Network. W Polsce został wydany na DVD przez Galapagos Films oraz premierowo wyemitowany na antenie teleTOON+ 10 lutego 2012 roku. Od tego czasu powstało kilkadziesiąt odcinków, a w marcu tego roku rozpoczęła się emisja czwartego sezonu.

Na bazie popularności animowanego serialu powstał komiks, który jako miesięcznik trafił niedawno również na nasz rynek. Jego głównymi bohaterami są czterej Ninja: Kai (władający siłą ognia), Jay (posługujący się mocą błyskawic i wiatru), Cole (zwany Ninja Ziemi) i Zane (korzystający z żywiołu wody/lodu). Czterej bohaterowie pod okiem Mistrza Mistrzów Sensei Wu opanowują starożytną sztukę walki – Spinjitzu, aby chronić świat przed złem. Ich głównym przeciwnikiem jest Lord Garmadon, brat Mistrza Wu.


W komiksie Sensei Wu zleca Mistrzom Spinjitzu jedną z najbardziej niebezpiecznych i odpowiedzialnych misji w ich życiu - wojownicy muszą odnaleźć cztery kamienie, które w całości tworzą Wężowy Głaz i zawierają w sobie ogromną moc oraz tajemnicę. W wypełnieniu zadania dzielnym Ninja pomaga broń, która dzięki opanowanej sztuce walki zmienia się w fantastyczne bojowe pojazdy. Natomiast na ich drodze stają wysłannicy Wielkiego Wężona i sprzymierzeńcy Garmadona.

W omawianym komiksie jest oczywiście dużo akcji, która często przysłania ważniejsze wątki. Nie brak też uproszczeń fabularnych, co zdecydowanie kieruje publikację do młodszych nastolatków. W zasadzie trudno się temu dziwić - taki jest w przeważającej mierze obiorca kloców Lego i bez wątpienia do niego adresowany jest zarówno serial jak i komiks Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu. Warto jednak nadmienić, że opowieści w dwóch pierwszych numerach komiksu zbudowane są poprawnie i dość pomysłowo, uciekając od prostolinijnego rozwoju wydarzeń. Mimo wielu scen akcji, potyczek i pojedynków ninja autorzy uciekają od brutalności i scen przemocy.

Największym wrogiem Lego Ninja jest zły Lord Garmadon, który próbuje zmienić świat na własne podobieństwo. Bohaterowie walczą ze szkieletami, Lordem Garmadonem, wężonami, piratami, kamienną armią, nindroidami i Overlordem.
Nie znajdziemy w omawianym komiksie ambitnych, wyjątkowo rozwijających treści, ale dobrą rozrywkę dla nastolatków, lubiących klocki Lego na pewno.
Fani świata Lego z pewnością będą usatysfakcjonowani - co miesiąc za niecałe 8 złotych otrzymają 64 strony przygód swoich ulubionych bohaterów.

Komiks możecie kupić na stronie KsiążeczkiBajeczki.pl - numer 1 -> KLIK! i numer 2 -> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz