REKLAMA

wtorek, 2 lutego 2016

SISTERS tom 1 - Podobieństwa rodzinne - RECENZJA

SISTERS tom 1 - Podobieństwo rodzinne
scen. Cazenove i William
rys. William
wyd. Egmont Polska
cena: 24,99 zł

Nowa seria komiksowa, która zawitała do naszego kraju dość niespodziewanie - ani postacie ani twórcy nie byli wcześniej znani polskiemu czytelnikowi. Sisters skierowane są głównie do nastoletniego czytelnika, bardziej do dziewczynek, ale przyjemność z lektury powinni mieć zarówno odbiorcy płci przeciwnej jak i starsi. Pierwszy album to zbiór humorystycznych jednoplanszówek.

 

Przygody dwóch sióstr, opowiadające o ich codziennych perypetiach, relacjach i uczuciach mnie osobiście nie powaliły humorem - przyjemna lektura, ale od humorystycznej serii oczekiwałbym nieco więcej niż kilku uśmiechów, pojawiających się na mojej twarzy podczas lektury. Nie mam natomiast najmniejszych zastrzeżeń do szaty graficznej - kreska jest idealna do takich opowieści, przyjemna, nieco cartoonowa, dopracowana (spójrzcie na tła i szczegóły niektórych kadrów).


Sam ciekawy jestem, czy seria o dwóch nie rozpoznawalnych w Polsce (jeszcze?) dziewczynkach przyjmie się u nas w kraju - czy wytrzyma konkurencję takich tuzów jak Asteriks, Kajko i Kokosz, Lucky Luke i Tin Tin, czy wreszcie dość bogatą ofertę (również Egmontu) młodych polskich twórców (np. Lil i Put, Kubatu, Malutki Lisek i Wielki Dzik).


W lutym pojawi się trzeci tom serii Sisters - dwa pierwsze już możecie kupić wysyłkowo w sklepie internetowym wyd. Egmont Polska -> KLIK!
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz