REKLAMA

środa, 24 lutego 2016

Magazyn NICK JR. nr 1 - RECENZJA

Magazyn NICK JR. nr 1/2016 
(luty-marzec)
wyd. Media Service Zawada
cena: 8,99 zł

Pierwszy numer nowego magazynu dla młodych czytelników wita nas bardzo fajną okładką, której głównym elementem jest grafika z serialu PSI PATROL. Dobra okładka to dla wydawcy połowa sukcesu takiego projektu jak czasopismo dla dzieci, i tu sprawdza się doskonale. Co czeka nas zatem w środku pisma? 


Zawartość kolejnych stron ma charakter rozrywkowo-edukacyjny z naciskiem na pierwszą część tego sformułowania, a poszczególne zabawy zilustrowane są grafikami z animacji znanych z kanału Nick Jr.
Drużyna Psiego Patrolu na czterech stronach proponuje labirynt oraz zabawy w odszukiwanie identycznych obrazków.
Miłośniczki Little Charmers będą mogły odszyfrować tajne hasło i ułożyć poszatkowany obrazek ze swymi ulubienicami.
Mili i Geo z serialu Umizoomi przedstawiają dzieciom zabawy w Wesołe liczenie.
Wraz z Dorą mali milusińscy mogą wytężyć wzrok i odszukać na obrazkach właściwe elementy lub ukrytych bohaterów z kreskówki, a na kolejnych stronach pokolorować kilka rysunków.

Kolejne zabawy prowadzą Ben & Holly, Bubble Guppies, Shimmer and Shine oraz Alvin i Wiewiórki. Na zakończenie czeka na czytelników dwustronicowe opowiadanie z Go Diego, go! (oczywiście do poczytania z rodzicami) oraz konkurs plastyczny Ulubiony bohater, w którym do wygrania są zestawy książek, zabawek Paw Patrol oraz koszulki i duże Zestawy kuchenne Smoby.

Nowy magazyn wpisuje się w format znany już na rynku (np. Cartoon Network, czy MiniMini+) i dostarczając rozrywkę czytelnikom ma za zadanie również promować kanał telewizyjny oraz emitowane na nim seriale. Pierwszy numer niczym więc nie zaskakuje. W atrakcyjnej szacie graficznej może natomiast stanowić ciekawą formę wspólnej zabawy z rodzicami dla najmłodszych czytelników i dobrą alternatywę do telewizyjnych spotkań przed ekranem ze swoimi ulubionymi bohaterami (i vice versa).

Pierwszy numer ma 28 stron formatu A4 na fajnym papierze, który służy rysowaniu i pisaniu - dobrze przyjmuje różne flamastry, długopisy czy kredki. Dołączone są do niego dwa prezenty: płyta VCD z dwoma odcinkami serialu ALVINNN!!! i WIEWIÓRKI  oraz zabawka TELEFON z przesuwanym ekranem - pierwszy numer kosztuje 8,99 zł., kolejny pojawi się w sprzedaży w kwietniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz