REKLAMA

czwartek, 27 sierpnia 2015

RECENZJA - Uwaga, nadchodzi mała Mi

Uwaga, nadchodzi Mała Mi! - Niesforni goście
Autorzy: Runa i Sami Kaarla
wyd. Egmont Polska
cena:  24,99 zł.

Książeczka jest idealna dla... rodzica potrafiącego (choćby tylko troszkę :)) wcielić się w teatralnego aktora lub marzącego o karierze aktora dubbingującego (podkładającego głosy w filmach). Dzięki Małej Mi tata lub mama mają pełne pole do popisu - a jeśli dobrze wejdą w rolę i odczytają książkę z należytą starannością, 24-stronicowa publikacja o Muminkach może stać się przygodą pełną emocji i sporych przeżyć.

Z pozoru prosta opowieść, którą można by opisać śmiało na jednej stronie, dzięki takiemu zabiegowi, może stać się opowieścią pełną zagadkowej i nieco strasznej atmosfery, w której bliskość rodzica zapewni bezpieczeństwo. Otóż, pewnego letniego wieczoru do drzwi Muminków pukają niezapowiedziani goście... Ich wizyta nie należy do zbyt spokojnych i oczekiwanych, ale ważniejsze jest to, co dzieje się później - zdaje się, że w domu Muminków zaczęło straszyć! Czy ma to związek z niedawnymi odwiedzinami?

Autorom udało się zatrzymać klimat niepokoju, który towarzyszył oryginalnym przygodom Muminków spod pióra i ołówka Tove Jansson.

Książka przeznaczona jest przez wydawcę dla czytelników w wieku 3-7 lat, więc również pod tym względem idealnie wpisuje się we wspólne czytanie z rodzicami. 
Na 24 stronach przeważają ilustracje w stonowanych barwach, często z charakterystycznym białym konturem. Książka ma twardą oprawę i dość duży (nietypowy) format: ok. 25 x 25 cm.

Polecamy, szczególnie fanom Muminków.

Książka dostępna jest w internetowym sklepie wyd. Egmont Polska -> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz