REKLAMA

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

RAILWAY - kolejka Wader - RECENZJA

KID CARS SERIES - Kolejka torowa RAILWAY.
Producent: WADER
Cena: około 45 - 50 zł.

Byłem nieco zdziwiony, gdy na zgrabnym pudełku z rączką zobaczyłem oznaczenie 1+,. Dotychczas wydawało mi się, że zestaw kolejkowy, choćby najprostszy, jest na tyle "skomplikowaną" zabawką, że powinien być adresowany do starszych dzieciaków. 


Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że dzieci (tym bardziej te najmłodsze) potrafią bawić się wszystkim i wiele do szczęścia im nie potrzeba. Miałem jednak na uwadze bardziej bezpieczeństwo małych użytkowników i stopień złożoności takiego zestawu, który wiąże się z kolei z koniecznymi małymi i wypukłymi elementami. Po otwarciu zestawu RAILWAY okazało się jednak, że firma Wader po raz kolejny wzorowo poradziła sobie z bezpieczeństwem nawet najmłodszych milusińskich.


Wszystkie części kolejki, w tym również tory przeznaczone do łączenia i budowania kolejowych tras są obłe, ich krawędzie mają delikatne zaokrąglenia, a wszystko wykonane jest z bardzo dobrej jakości, wytrzymałego plastiku, dzięki czemu dzieci praktycznie nie mają szans na zniszczenie/połamanie poszczególnych elementów. Skupienie producenta zabawek na dokładności i trwałości oferowanych produktów widać choćby na przykładzie połączeń torów, które nie są zwykłymi plastikowymi wypustkami, ale widać w nich pomysł projektanta na zwiększenie wytrzymałości.


Roczne dzieci z pewnością odnajdą dużo pociechy obcując z kolorowymi, nasyconymi (ale nie rażącymi) elementami torów i wprawiając w ruch kolejkę z wagonikiem.


Starsze natomiast (myślę, że spokojnie do wieku szkolnego) bez wątpienia skupią się na możliwości budowy różnych kombinacji torów, ozdabianiu ich dołączonymi naklejkami, czy tworzeniem kartonowego tunelu - bardziej twórczy rodzice mogą postarać się o wspólne wykonanie innych, zupełnie nowych kartonowych elementów kolejowej trasy. Zabawka posłużyć więc może naszym dzieciom przez długi czas. 


Opisywany zestaw ma 3,1 m długości (14 części do układania torów) i zawiera dwa pojazdy (ciuchcię oraz wagonik). W sprzedaży dostępne są jednak większe zestawy RAILWAY - 4,1 m (z trzema pojazdami) oraz 6,3 m (z czterema pojazdami). Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie te zestawy są kompatybilne i mogą być swobodnie ze sobą łączone. Na początek warto więc sprawdzić mniejszy zestaw, a jeśli okaże się trafionym prezentem dla dziecka, poszerzyć go o kolejny - większy.


Czeka Was sporo kolejowej zabawy.

Zestawy RAILWAY do kupienia m.in. na Allegro -> KLIK!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz