REKLAMA

sobota, 19 kwietnia 2014

RECENZJA - Kolekcja Lalek Winx

Kolekcja Lalek Winx Club
MAGIA SIRENIX
wyd. Media Service Zawada
cena: 19,99 zł

Kolekcja Lalek Winx adresowana jest do dziewczynek w wieku szkolnym.
Ja przyglądam się jej jako rodzic i po części kolekcjoner, mający w swoim domu (nieco inną, ale jednak) kolekcję figurek.W ramach kolekcji w cyklu dwumiesięcznym ukazały się trzy numery (właśnie dostępny jest trzeci), dystrybuowane przez kioski oraz salony prasowe typu EMPiK czy INMEDIO. Do każdego numeru dołączone były dwie wersje tej samej postaci - w stylu TRENDY lub SIRENIX - do wyboru przez kupującego.
Wydanie premierowe poświęcone było Bloom, następne numery zawierały lalki kolejnych wróżek: nr 2 - Stella, nr 3 - Flora.


Łącznie kolekcja liczy więc sześć różnych lalek. Na razie wydawnictwo Media Service Zawada nie zapowiada nowych numerów, ale już za dwa miesiące rozpocznie reedycję Magii Sirenix. Ponownie w sprzedaży pojawią się te same lalki i wszyscy, którzy przegapili kolekcję (bądź jej część) będą mogli uzupełnić zbiory.
Każde wydanie kolekcji to również 8-stronicowa kolorowa wkładka z opisem postaci i zabawami.
 

Zaskoczyło mnie bardzo dobre wykonanie lalek. Zabawki zrobione są z plastiku, ale fajnej jakości - wytrzymałego i elastycznego jednocześnie. Dzięki temu drobne części nie łamią się przy pierwszym nieco mocniejszym odgięciu. Oczywiście, detali w opisywanych lalkach jest sporo, więc trochę gracji i ostrożności nie zaszkodzi :) Na szczęście kolekcja trafi raczej w ręce księżniczek, a nie małych dynamicznych rycerzy.


Malowanie lalek jest dokładne i precyzyjne (również szczegółów i w trudno dostępnych miejscach). Lalki prezentują się więc mile dla oka, dzięki czemu mogą pełnić rolę nie tylko fajnej zabawki, ale również (a może przede wszystkim) kolekcji, która ozdobi pokoje fanek Winx Club (bądź innych wróżek).


Do każdej lalki dołączona jest w zestawie podstawka w kształcie gwiazdy z nadrukowanym logo Winx Club, oraz dodatkowy element. W wersji Sirenix są to skrzydła czarodziejek. Natomiast lalki w stylu Trendy otrzymują dodatkowy gadżet (np. torebkę).


Cena każdego numeru to 19,99 zł. Jeśli spojrzymy na Magię Sirenix jak na dziecięcy magazyn, suma spora. Ale oceniając tego typu kolekcję, można powiedzieć, że nie jest to wiele - w sklepie z zabawkami byłoby raczej ciężko znaleźć tańszą lalkę Winx, wykonaną w takim standardzie.

Nie mam (przynajmniej na razie :)) córki. Ale gdybym miał, i gdyby chciała zbierać Kolekcję Lalek Winx, z pewnością kupiłbym kolejne wydania magazynu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz