REKLAMA

sobota, 22 marca 2014

RECENZJA - SZUKAJĄC MISIA

Przyjaciele Holly Webb
SZUKAJĄC MISIA

wyd. Znak
cena: 14,90 zł


Już podczas lektury książki kilka razy przychodziła do mnie myśl, że jest to bardzo przyjemna i przyjazna dziecku treść. Opowieść o Benie i Cassie, rodzeństwie odkrywającym niedawno zamieszkałą okolicę, niesie ze sobą wartości edukacyjne, ale przede wszystkim jest obrazem dziecięcej wyobraźni. Wyobraźni, która sprawia, że codzienność bohaterów jest niezwykle ciekawa, bujna i kolorowa, a jej bogactwo w łatwy sposób przenosi się na czytelników.


Życie dzieciaków z pozoru wygląda banalnie: chodzą do szkoły, muszą znosić niewygody domowego remontu, mają swoje zamiłowania, ale również codzienne problemy. Jednak pryzmat dziecięcych spostrzeżeń sprawia, że w ich mieszkaniu zjawiają się piraci, w szklarni grasuje niedźwiedź, a na podwórku ukryte są skarby!
Z formalnego punktu widzenia książka również trafia w gusta młodego czytelnika - nie przeraża objetością (130 stron), ma poręczny format, a ilość tekstu na stronie sprawia, że podczas lektury sprawnie płynie się przez kolejne kartki przedstawianej historii.

Są dwie rzeczy, które nieco zaniżają pozytywna ocenę (ale tylko "nieco") tej książki. Po pierwsze niezbyt aktarkcyjna oprawa graficzna. Miś na okładce jest sympatyczny i słodki, ale w środku nie znajdziemy jakiejkolwiek ilustracji, czytelnik zostaje z samym tekstem... Rozumiem taki wybór wydawcy, który potwierdza zaufanie do wartości publikowanej literatury, ale nigdy nie byłem do końca przekonany do takiego formatu książki dla młodego odbiorcy.
Druga sprawa dotyczy treści, w której brakowało mi... mamy. Autorka prezentuje przyjazny dom, ciekawie opowiedziane relacje bliskich osób, fajną rodzinkę, ale zupełnie pomija osobę, która stanowi przecież jeden z jej fundamentów.

Mimo tych dwóch drobnych uwag, zdecydowanie polecam lekturę Szukając Misia.
W serii Przyjaciele Holly Webb wydawnictwa Znak ukazały się również dwie inne książki: Kotek Pingwin i Czekoladowy piesek.


Książkę możecie kupić m.in. w internetowej księgrani Gildia -> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz