REKLAMA

poniedziałek, 31 marca 2014

RECENZJA - Pycha Micha

Gra PYCHA MICHA
Liczba graczy: 2 - 4
Wiek graczy: 3+
wyd. Granna

Jeśli Wasze dzieci lubią gry z gadżetami (a bez wątpienia lubią, bo dzieci w ogóle lubią gadżety), to Pycha Micha powinna spełnić ich rozrywkowe wymagania. Przynajmniej na jakiś czas.

Gra skałada się z 20 kulek w czterech kolorach, czterech odpowiadających im "kubeczków", trzech kart menu oraz specjalnej miski, od której rozpoczyna się rozgrywka. Biorący udział w zabawie mają za zadanie złapać do swych pojemniczków (imitujących małe psiaki) jak najwięcej (lub jak najszybciej) kolorowych kulek, uwolnionych przez "nakręcaną" miskę.


Pojemniczki, w które zbieramy uwolnione kulki spisują się niezawodnie. Mechanizm miski nie wydaje się jakiś super wytrzymały, ale jak na razie działa się u mnie bez zarzutu. Gra dostarcza dzieciakom sporo frajdy, a jednocześnie jest swego rodzaju zabawą ruchową, bo bez dynamiki i szybkich fizycznych reakcji nie da się spełnić wyznaczonych w grze zadań.

Dodatkową atrakcją przed właściwą zabawą może być ozdabianie "psiaków" dołączonymi naklejkami.

Pycha micha to zabawa dla 2-4 graczy, już od trzeciego roku życia. Jednak u najmłodszych graczy mimo wszystko warto mieć oko na kolorowe kulki, które - tym bardziej w kontekście gry - mogą wydać się naszym pociechom zbyt apetyczne.

Warto nadmienić, że gra nie należy do cichych i spokojnych planszówek. Podczas rozgrywki uciążliwy może być nieco hałas zabawy. Zauważyłem jednak, że to tylko moja dorosła perspektywa, dzieciom ten mętlik zupełnie nie przeszkadzał :)

Czas na podwieczorek!

Grę Pych Micha w promocyjnej cenie możecie kupić w Sklepie Gildia -> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz