REKLAMA

niedziela, 31 stycznia 2016

Wszystko zaczyna się od marzeń - RECENZJA

Wszystko zaczyna się od marzeń

Marcin Pałasz
rysunki: Kasia Kołodziej
Wydawnictwo Literatura
cena: 22,90 zł


Wydawnictwo Literatura to polski edytor, który na naszym rynku istnieje już 25 lat i ma swoje wierne grono czytelników. Może nie tak duże jak najwięksi polscy wydawcy, ale stałe i wierne. Nic dziwnego, bowiem własną ofertę buduje na bazie współpracy z rodzimymi zdolnymi twórcami, pisarzami oraz ilustratorami (m.in. Wandą Chotomską, Joanną Papuzińską, Grzegorzem Kasdepke, Marcinem Brykczyńskim, Pawłem Beręsewiczem, Joanną Olech, Anną Onichimowska, Beatą Ostrowicką), co przekłada się na niezastąpioną wartość.
Książki Wydawnictwa Literatura skierowane są do młodych czytelników i mają swój niepowtarzalny klimat, niejako wspólny mianownik: są spokojne i przyjazne, a na ich stronach rządzi przede wszystkim przygoda. Nie taka okraszona zawrotnym tempem, wybuchami i robotami z kosmosu, ale przygoda rozgrywająca się w dziecięcej wyobraźni. Nie inaczej jest z książką Marcina Pałasza. 

Opowieść zaczyna się od odwiedzin starego opuszczonego domu przez trójkę 7 i 8-letnich przyjaciół - chyba większość rodziców dzisiejszych dzieciaków i nastolatków przeżywało podobne zabawy w latach bez internetu, smartfonów itp. atrakcji. I w momencie, gdy od kolejnych stron Wszystko zaczyna się od marzeń oczekiwałem budowania dalszych tajemniczych i wieloznacznych wydarzeń, autor bez cienia zawahania wprowadza zupełnie wprost fikcyjne i fantastyczne przedmioty oraz bohaterów. 


Nie waha się przed budowanie zupełnie nierealnych sytuacji, ale na ich bazie równie dosłownie przedstawia pewne wartości i przekazuje "złote myśli": "A najważniejsze to chcieć. Tylko nie każdy to rozumie...", "Tylko musisz w to uwierzyć (...) wszystko zaczyna się od marzeń".


Książka jest zbiorem czterech opowiadań, połączonych głównymi bohaterami, świetnie ozdobiona rysunkami Kasi Kołodziej.

Wszystko zaczyna się od marzeń możecie kupić na stronie internetowej Wydawnictwa Literatura -> KLIK!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz