REKLAMA

sobota, 30 stycznia 2016

GRA Polak mały

Gra edukacyjna Polak Mały za pomocą puzzli – które można również wykorzystać do zabawy w memory – zapoznaje z polskimi symbolami narodowymi: flagą, herbem i słowami hymnu. W załączonej broszurze zamieszczono instrukcje gier dla dzieci w różnym wieku, od 4 do 8 lat.
 

Gra Polak Mały powstała w ramach projektu Historia w kolorach - edukacyjnego projektu IPN, skierowanego do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu.


W ramach projektu powstał m.in. krótki film animowany Polskie symbole narodowe, trójwymiarowa książeczka i kolorowanki, które można wykorzystać na zajęciach z dziećmi w przedszkolach lub szkołach podstawowych. Jako materiały uzupełniające proponujemy także gry internetowe, nawiązujące do postaci i obrazów pojawiających się w filmie, oraz klasyczne puzzle.

Wszystkie materiały edukacyjne powstałe w ramach projektu Historia w kolorach można bezpłatnie wykorzystywać podczas samodzielnych zajęć z dziećmi. Istnieje również możliwość przeprowadzenia takich zajęć przez pracowników IPN.

Gra kosztuje około 20 pln - możecie ją kupić np. w wysyłkowym Empiku - KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz