REKLAMA

czwartek, 11 lutego 2016

Gra planszowa REGLAMENTACJA

Reglamentacja. Gra na kartki, nowa gra Instytutu Pamięci Narodowej pojawiła się w sprzedaży pod koniec ubiegłego rokuTo kolejna planszowa produkcja twórców „Kolejki". Tym razem gracze zmierzą się z koniecznością kupowania towarów „na kartki". Do gry dołączona jest książka „Reglamentacja w Polsce Ludowej", objaśniająca tajniki systemu kartkowego w PRL.


Gracze cofają się do czasów PRL, by zimą 1983 roku powalczyć o dodatkowe kartki na mięso, cukier i inne dobra.

Zadaniem uczestników zabawy jest zrobienie zakupów przed zapowiedzianą wizytą gości. Niestety towar w sklepie jest reglamentowany, a kartki z przydziału często nie odpowiadają temu, co gracze chcą kupić. Potrzebne kupony reglamentacyjne mają za to inni. Sukces zależy od sprawnego wymieniania się kartkami z graczami stojących w kolejce. W tej emocjonującej grze negocjacyjnej handel odbywa się jedynie w ciągu minuty, a do zwycięstwa potrzeba trochę szczęścia, nieco zręczności oraz żyłki do handlu.

 
Gra, tak jak wszystkie wcześniejsze publikacje IPN, ma także zadania edukacyjne – przypomina o jednym z najbardziej wymownych symboli upadku peerelowskiej gospodarki. Do gry dołączone jest bogato ilustrowane opracowanie historyczne autorstwa dr. Andrzeja Zawistowskiego, który na 136 stronach przybliża dzieje reglamentacji kartkowej. Dzięki niemu starsi mogą sobie przypomnieć, a młodsi poznać uroki PRL-owskiego dobrobytu.

Grę REGLAMENTACJA możecie kupić wysyłkowo za 29 zł -> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz