REKLAMA

piątek, 25 września 2015

RECENZJA: Zwierzaki Cudaki

GRA Zwierzaki Cudaki

autor: Valery Fourcade
ilustracje: Tomek Larek
wyd. Trefl
cena: 49,99 zł.Od razu na początku duży plus za pierwsze wrażenie, czyli oprawę graficzną autorstwa Tomasza Larka - soczyste, nasycone i pełne humoru ilustracje są świetnym, zachęcającym do kupna elementem gry. Duże brawa dla polskiego wydawcy, że zainwestował w stworzenie nowej graficznej oprawy. Wydane oryginalnie Galapa Go! oraz edycje gry w innych krajach w mojej ocenie prezentują się pod tym względem zdeeecydowanie gorzej. Gracze zza granicy mogą nam więc pozazdrościć. Spójrzcie zresztą sami:Kiedy już skończymy cieszyć wzrok rysunkami możemy zasiąść do rozgrywki, w której może wziąć udział aż 6 osób. Grę rozpoczynamy od rozłożenia 15 płytek, na których znajdują się wizerunki zwierząt - takich, które znamy (np. słoń, lew, krokodyl), ale również zmiksowanych w różnych wariantach. Możemy więc spotkać krokodylo-lwa, czy słonio-żyrafę - jeszcze raz warto podkreślić, że i w łączeniu poszczególnych gatunków rysownik wykazał się dużym wyczuciem i talentem. Kolejne 15 kart poczeka na swoją kolej i rozłożenie w drugiej części gry. Następnie ze stosu kart, gracz rozpoczynający odkrywa jedną kartę - to ona wyznacza graczom, jakiego zwierzęcia należy szukać wśród wyłożonych na stole.Nietrudno tu o pomyłkę, bowiem "kto pierwszy ten lepszy" - płytkę zdobywa ten, kto pierwszy ulokuje swój żeton na właściwym zwierzaku. Niekiedy poprawnych wskazań jest więcej niż jedno i gra nabiera większych emocji, kiedy uczestniczy w niej więcej niż dwóch graczy.
Wśród 55 kart, które kolejno odkrywamy, aby dowiedzieć się jakiego zwierzaka tym razem należy szukać, znajduje się 10 kart specjalnych. Producent zaleca rozegranie pierwszej partii bez ich udziału. Faktycznie może to pomóc w przyswojeniu mechaniki gry, ale już druga rozgrywka spokojnie może odbyć się z ich włączeniem. Karty specjalne wprowadzają nieco trudniejsze wyzwania dla graczy - np. trzecią wytyczną lub wspólne użycie zakazów i nakazów - a przez to urozmaicają zabawę.
Oczywiście jeśli grają z nami nieco młodsi zawodnicy, rezygnacja z kart specjalnych jest wskazana - otrzymujemy w ten sposób prostszy wariant rozgrywki. Wg zaleceń z pudełka, gra dedykowana jest już od 6 roku życia.Generalnie Zwierzaki Cudaki nie są niczym odkrywczym. Są natomiast przyjemną i radosną zabawą, którą możemy z powodzeniem wykorzystać podczas rodzinnego bądź towarzyskiego spotkania. W dodatku zabawą podaną w bardzo atrakcyjnej oprawie.

Wiek graczy: 6+
Ilość graczy: 2-6
Czas gry: 20 min.

Grę możecie kupić wysyłkowo w sklepie internetowym Trefla -> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz