REKLAMA

poniedziałek, 30 czerwca 2014

RECENZJA - FISTASZKI ZEBRANE tom 10

FISTASZKI ZEBRANE tom 10
1969-1970
Charles Schulz
wyd. Nasza Księgarnia
cena: 64,90 zł


Nowy tom Fistaszków Zebranych to już dziesiąta odsłona tego znakomitego cyklu. Album zatytułowany jest 1969-1970 i prezentuje paski z Fistaszkami z tych właśnie lat.


Seria jest niezwykła z kilku powodów.
Po pierwsze zbiera komiksowy dorobek Schulza z kilkudziesięciu lat, łącznie tysiące pasków i plansz komiksowych z serii Penauts, publikowane przez pół wieku w prasie na całym świecie.


Po drugie jest to lektura uniwersalna, przeznaczona dla czytelnika w każdym wieku. Czytając przygody zabawnych Fistaszków i psa Snoopyego, dobrze będą bawić się zarówno dorośli, jak i młodsi czytelnicy. Wszyscy z pewnością odczytają komiks z różnej perspektywy i w innym kontekście, ale przyjemność będą mieć porównywalną.

Po trzecie Fistaszki są komiksem ponadczasowym - w trakcie lektury możemy się przekonać, że poruszane problemy i tematy nadal dotyczą każdego z nas. Schulz pod płaszczykiem humoru dotykał bowiem ludzkich słabości i opisywał groteski międzyludzkich relacji. Często o dacie powstania świadczą jedynie podpisy, umieszczone na dole strony.
Świetnie, że ktoś wpadł na pomysł wydania wszystkich Fistaszków w postaci zbioru pięknych grubych książek w twardej oprawie. Fantastycznie, że Nasza Księgarnia zdecydowała się sprowadzić ten zbiór do Polski.
Zachęcam do skompletowania wszystkich Fistaszków Zebranych, które oprócz świetnej lektury, zapewnią Wam również piękny widok kolekcji na półce.
W Polsce albumy ukazują się dwa razy w roku (na razie wydanych zostało 10). Łącznie pełen zbiór będzie liczył dwadzieściakilka albumów.


Fistaszki Zebrane można kupić wysyłkowo na stronie wydawcy -> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz