REKLAMA

wtorek, 10 czerwca 2014

RECENZJA - Abecadło

ABECADŁO
Wierszyki o literkach
tekst: Anna Edyk-Psut
rysunki: Maciej Maćkowiak


Podtytuł (Wierszyki o literkach) konkretnie i precyzyjnie opisuje zawartość nowej książeczki (a właściwie książki, bo publikacja ma 64 strony w twardej oprawie) Wydawnictwa SBM. Na kolejnych stronach, poświęconych literkom alfabetu znajdziemy rymowanki, które w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat czytania i mają za zadanie zianteresować tą niezywkłą dla nich umiejętnością.


Każda literka otrzymuje dwa wierszyki. Pierwszy z nich opisuje jej wygląd - poprzez zabawne skojarzenia pomaga dziecku zapamiętać formę i sposób zapisania samogłoski lub spółgłoski. Drugi z nich bazuje na fonetyce i składa się w większości z wyrazów, w których występuje konkretna litera.

Słowo pisane Anny Edyk-Psut ozdobione jest w książce rysunkami Macieja Maćkowiaka. Ilustrator trafnie odnosi się do treści wierszyków, tworząc stosunkowo proste, ale bardzo przyjemne rysunki. Grafiki wypełnione nasyconym kolorem są czyste i przejrzyste w swej formie. Pozostawiają także sporo przestrzeni, co zapewne również spełnia edukacyjny aspekt publikacji.

W kwestii grafiki, przyczepiłbym się odrobinę do składu książki (wielkości czcionki i tzw. światła między tekstem a rysunkiem, szerokość marginesów, itp.), ale jest to niuans, który nie wpływa na pozytywną ocenę książki.

Warto zwrócić uwagę na niską cenę - 64-stronicowa książka w twardej oprawie kosztuje 9,99 zł, a w księgarniach internetowych dostępna jest w jeszcze niższej cenie, np. TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz