REKLAMA

piątek, 22 stycznia 2016

Historyjki małego chłopca: KOPARKA itp...

Na rynku dostępna jest seria książeczek Historyjki małego chłopca, której bohaterami są pojazdy. Pomysł nie jest oryginalny, ale w tym przypadku zwracamy na niego uwagę.


Wydawnictwo Aksjomat wypuściło bowiem sześć (na razie) bardzo sprawnie napisanych i świetnie zilustrowanych publikacji, wykonanych przez polskich autorów. 

Kolejne strony przynoszą czterowersowe rymowane teksty - interesujące i miłe dla uszu młodego czytelnika. Oprawa graficzna również powinna spodobać się młodym miłośnikom motoryzacji i maszyn budowlanych - przywołuje na myśl animacje pokroju popularnego Boba budowniczego lub Strażników Miasta.


Początkowo dostępne były w sprzedaży: Koparka, Traktorek i Wóz strażacki. Następnie dołączyły do nich książeczki o śmieciarce, wozie policyjnym oraz dźwigu - wszystkie stworzone przez ten sam duet autorów: Grażynę Wasilewicz (tekst) i Pawła Rosołka (rysunki).

Każda z książeczek ma 12 stron i wydana jest na grubych tekturowych kartkach, co bez wątpienia sprzyjać będzie "w starciu" z młodymi czytelnikami :)


Polecamy.

Książeczki z serii można kupić m.in. TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz