REKLAMA

środa, 9 grudnia 2015

Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1945

W sprzedaży dostępna jest już seria komiksów Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1945 - komiks skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i opowiada o wojennych losach fikcyjnych nastoletnich bohaterów, przy okazji przedstawiając autentyczne wydarzenia historyczne. Poniżej okładki czterech albumów Wojennej odysei Antka Srebrnego wraz z krótkimi opisami treści poszczególnych części:


Główny bohater podobnie jak wielu jego rzeczywistych pierwowzorów (np. 13-letni bohaterski obrońca Grodna Tadeusz Jasiński) bierze udział w bohaterskiej obronie swojego rodzinnego miasta.


Później zaś pada ofiarą pierwszej sowieckiej deportacji obywateli polskich z 10 lutego 1940 r. Drugi zeszyt pt. Ucieczka z nieludzkiej ziemi opisuje jego losy najpierw w miejscu deportowania – w Kazachstanie, a następnie w prawdziwym „piekle na ziemi” – sowieckim łagrze. Spotyka w nim „bezprizornych” i „urków” będących postrachem więźniów politycznych sowieckiego GUŁAGU.
Dzięki pomocy jednego z więźniów udaje mu się uciec i wzorem prawdziwej historii Witka Glińskiego, przedrzeć do Syrii.


W trzecim zeszycie zatytułowanym Szczury Tobruku bohater jest już żołnierzem Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, biorącej udział w jednej z najważniejszych batalii na froncie afrykańskim – w obronie twierdzy Tobruk.


Następnie po połączeniu SBSK z Armią Polską w ZSRS główny bohater już jako żołnierz II Korpusu Polskiego trafia do Włoch, by wziąć tam udział w jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej – o klasztor Monte Cassino. Opowieść kończy się w lecie 1944 r. z nadzieją na dalszy ciąg, aż do zakończenia wojny.

Seria ukazała się nakładem IPN - każda część to kolorowy 40-stronicowy album A4 z kartonową okładką.

Cały komplet komiksów (nr 1-4) możecie zamówić wysyłkowo w Księgarni Gildia w BARDZO ATRAKCYJNEJ cenie (40 zł za wszystkie cztery części) -> KLIK!

Polecamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz